Domů > Fitnes > Vířivka – do bytu nebo na zahradu?

Vířivka – do bytu nebo na zahradu?

22.6.2014 admin Přejít na komentáře

Mezi praktické vodoléčebné postupy patří i vířivka nebo-li hydromasážní vana. Proud vody a vzduchu se může zaměřit na konkrétní skupiny svalů nebo kloubů tak, aby výsledkem byla dokonalá relaxace. Relaxační a regenerační postupy, které zahrnují využití vody a masáže, se používají již po staletí a patří tedy mezi osvědčené metody. Teprve v moderním věku ale máme možnost provozovat vlastní vodní relaxaci na na potřebné úrovni.

Již staří Egypťané se koupali v teplých vodách s květinami a bylinkami a staří Řekové praktikovali vodní terapii jako zásadní prvek pro zdraví. Také v Indii důvěřovali, že hydromasáž a vdechování páry je důležité nejen pro dýchací cesty, ale i pro dlouhé zdraví člověka. A Římané měli svá vřídla, která se stala centry pro využití účinků teplé vody pro zdraví. Dnes máme k dispozici moderní vířivky, které vykonají obdobnou nebo i lepší funkci přímo u vás doma.

Mezi blahodárné účinky vířivek a hyromasážních van patří:

  • Působení tepla, které zlepšuje krevní oběh a urychluje zotavení při poškození tkáně.
  • Působení vztlaku vody, který přináší uvolnění pro klouby a páteř.
  • Masáž svalů, která zmírňuje jejich napětí a odbourává stres.
  • Ve vlastních vířivkách můžete realizovat i aromaterapii.

Nyní zbývá pouze vyřešit problém, zda se rozhodnout pro venkovní (zahradní) vířivku, nebo zda dáte přednost modelu do bytu, který je často možné umístit v nevyužitém půdním nebo sklepním prostoru.

Kompletní sortiment vířivek vnitřních i venkovních dodává např. firma Aquamarine Spa, kterou tímto doporučujeme. V svém sortimentu má i zahradní laminátové a nerezové bazény, sauny a další prvky pro privátní wellness. K dispozici je i rozsáhlý showroom v Praze a Bratislavě.

Categories: Fitnes Tags: ,
  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy