Domů > Zdravotnictví > Nechoď Vašku s pány na led…

Nechoď Vašku s pány na led…

17.2.2011 admin Přejít na komentáře

Nejsem si jist, zda si všichni účastníci protestní akce Děkujeme odcházíme uvědomili důsledky, které se teď stávají realitou. Lékaři „stávkovali“ za vyšší platy tím, že podali hromadné výpovědi. Ovšem výpověď není prostředkem odborového vyjednávání, a proto teď dochází k tomu, co se dalo očekávat: Ne všichni lékaři totiž mohou být vzati zpátky. Lékaři protest napínali tak dlouho, že mezitím byla některá jejich místa obsazena.

Navíc někteří ředitelé nemocnic využili situace k tomu, aby určitá místa zrušili. Díky výpovědi tak mohou učinit bez odstupného. V jiných případech se proti znovupřijetí postavili i vedoucí oddělení v případech, kdy si odchod některých protestujících kolegů přejí. Většinou pro nízkou profesionální úroveň.

Uvidíme, jak se k této situaci, o které informovala v dnešních reportážích média, postaví lékaři, kteří o místo přišli. Asi nebudou lékařské odbory za takový výsledek chválit.  Nedovedu si ale představit, že by lékařské odbory mohly přinutit vládu k tomu, aby uplatnila politický tlak na ředitele nemocnic. Politický tlak na vedení nemocnic je totiž také nežádoucí.

Categories: Zdravotnictví Tags: , ,
  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy